Ekipmansız Full Body Antrenmanı

Workout
Rate it:

 

Kaslarınız gelişirken güçleneceksiniz!

Forma girmek için büyük, gösterişli bir salona ihtiyacınız yok. Aslında, herhangi bir ekipmana da ihtiyacınız yok. Oturma odanızda veya yatak odanızda, hatta parkta yapabileceğiniz bir antrenmana ihtiyacınız varsa sadece vücut ağırlığınızla yoğun bir antrenman yapmak mümkündür. Bu ekipmansız full body antrenmanı hem kas gelişimi hem de kalori yakmanızı sağlayacak.

Ekipmansız antrenmanlar tüm fitness seviyeleri için uygundur çünkü ihtiyaçlarınıza göre kolayca değiştirebilirsiniz. Yeni başlayanlar, uygun form ve tekniği güvenli bir şekilde öğrenirken tüm vücut antrenmanları sayesinde güç ve kas kazancı elde eder. Daha ileri düzey seviyede olanlar, antrenmanı zorlu tutmak için tekrarları artırabilir veya dinlenme süresini azaltabilir.

Antrenman Hakkında

Bu antrenmanın amacı aynı gün içerisinde tüm vücut kaslarını çalıştırmak, vücut gücünüzü artırmak ve kalori yakmanızı sağlamaktır.

  • Bu antrenman tüm vücut kaslarını çalıştırmak üzere vücut ağırlığınızı kullanır.
  • Bu antrenmanı haftada 2-3 defa uygulayın.
  • Başlangıç aşamasındaysanız öncelikle hareketleri doğru formda yapmaya odaklanın.
  • İlk defa spor yapıyorsanız, set ve tekrar sayılarını dert etmeyin. Bunlar var sayılan değerlerdir. Kendinizi yeterli hissettiğiniz zaman set ve tekrar sayılarını dikkate alabilirsiniz.

 

Ekipmansız Full Body Antrenmanında Çalışan Kaslar

Chest
Latissimus Dorsi
Triceps
Leg
Obliques
Rectus Abdominis
Glutes
Deltoid
Biceps
Forearm
Traps
Erector Spinae
Hamstring
Calf
Muscles working in bodyweight strength workout