Bilek Antrenman Programı

Workout
Rate it:

 

 

Bilek Güçlendirme Antrenmanı

Yalnızca biceps ve triseps kaslarına odaklanmak yerine tüm kolu bir bütün olarak çalıştırmak, eşit kas gücü ve estetiği açısından oldukça önemlidir. Aksi taktirde zayıf kalan bilekler yüzünden kollarınızda orantısız bir büyüme olabilir. Ayrıca bilek kaslarını geliştirirseniz, diğer egzersizleri yaparken daha fazla ağırlık kaldırabilirsiniz. Bu egzersizler kavrama gücünüzü büyük ölçüde güçlendirecek ve yoğun kavrama gerektiren bench press, barfiks ve deadlift gibi egzersizlerinizi daha performanslı bir şekilde yapmanızı sağlayacaksınız.

Bilek Kasları Nasıl Gelişir?

Bilek kaslarını geliştirmek için çeşitli izolasyon hareketleri mevcuttur. Bu hareketler ön bilek fleksörlerini ve ekstansörlerini hedef alan, bilek ve ön kol kasların gelişmesini ve güçlenmesini sağlayan izolasyon egzersizlerdir. Bu antrenman programını bir bütün halinde çalışabilir veyahut kol antrenman günlerinize 2-3 egzersiz seçerek ekleme yapabilirsiniz.

Bilek Antrenman Programında Çalışan Kaslar

bilek anatomisi

 

Bu antrenman programını kayıt etmek için üye girişi yapın ve bilek antrenman programının hemen altındaki yeşil Save butonuna tıklayın. Böylece profil sayfanıza bu antrenman programı kayıt edilir ve antrenmana gittiğinizde bu programa bakarak egzersizleri yapabilirsiniz.. Daha ileri bir sporcuysanız üye girişi yaptıktan sonra kategorilerdeki hareketleri filtreleyerek kendi antrenman programınızı oluşturabilir arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz..

bilek antrenman programı