Reverse Crunch

Exercise / Abs

How to Reverse Crunch

Reverse CrunchReverse crunch, bacaklarınızı göğsünüze doğru çekerek yapılan, dengenizi, esnekliğinizi ve hareketlerinizi geliştirerek günlük işlevlerinize fayda sağlayan etkili bir karın egzersizidir. Güçlü bir çekirdek elde etmenize yardımcı olabilen daha sezgisel ve daha verimli bir harekettir. Reverse crunch faydaları arasında en önemlisi çekirdek kuvvetinden omurga stabilizasyonuna kadar, vücut fonksiyonlarınızı ve estetiğinizi iyileştirmenize kadar fayda sağlamasıdır. Bacaklarınızı göğsünüze doğru çekerken karın kaslarınız kasılır ve vücudunuzun üst kısmı zemin üzerinde sabit kalır, böylece rektus abdominis kasını çalıştırarak six pack kaslarının daha etkili bir şekilde çıkmasına yardımcı olur.

 

Egzersize sırtüstü yatarak, kollarınızı gövdenize bitişik ve bacaklarınızı yenerek bırakın. Dizlerinizi bükerek bacaklarınızı, uyluklarınız yere 90 derece olacak sınıfta. Ayaklarınızı bir arada tuttuğunuzdan ve yere paralel paralel emin olun. Dizleriniz göğsünüze hafifçe dokunana kadar bacaklarınızı hareket ettirin.

  • Hareketi çok hızlı kullanmak yerine, kontrollü bir şekilde hareket ettirmeye başlayın.
  • Egzersizi yaparken boynunuzu kaldırmayın.
  • Dizlerinizi gövdenize doğru çekmek için vücudunuzun momentumunu kullanmaktan kaçının. Hareketi başlatmak için kalçalarınızı ve karın kaslarınızı sıkın.

Reverse Crunch Faydaları

Alt karın kaslarını çalıştırır: Alt karın kaslarının çalıştırılması zordur ancak ters egzersizler bunu yapmanıza yardımcı olmaktadır. Reverse crunch, bel, kalça ve omurga boyunca stabiliteyi artıran temel çekirdek güçlendirme egzersizlerinden biridir. Bu egzersizin temel amacı, alt karın kaslarınıza güç ve esneklik sağlamaktır. Karın kaslarını sıkılaştırmak ve alt mideniz de dahil olmak üzere göbek yağınızdan kurtulmak için etkilidir.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Akşam Menüsü
Amount per serving
Calories 258
Fat 8
Carbs 18
Protein 32

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

falan filan
Kahvaltı
Kahvaltı
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Tavuk Göğsü250 gr
Pirinç Pilavı200 gr
Patates Haşlama 1 Adet
Yoğurt100 gr
258
32
18
8
falan fıstıkk
Kahvaltı
258
32
18
8